Rage schreef:Had bij Animecon een doujin gekocht, verwachte diezelfde gozer ook bij Abunai maar helaas :(
Ja, ik was ook op Abunai, en ik heb in die hele enorme dealerroom slechts 1 Touhou-ding kunnen vinden. We worden als fandom blijkbaar niet heel serieus genomen. -__- Hoewel het natuurlijk ook nog zou kunnen dat al het andere toen al weggekaapt was.
Patchouli schreef:Ik zou graag zelf touhou stuff kopen zoals statues en manga etc. maar ik weet niet waar ik dat allemaal het beste kan kopen of bestellen. waar heb jij dit allemaal gekocht, als ik het vragen mag??
Er zijn verschillende sites waar dat kan, en de mogelijkheden hangen voor een deel af van of je een creditcard hebt of niet. Ik heb er zelf geen, en ik koop Touhou-dingen meestal bij Palet Mail Service. Hun site (en hun emails) zit vol met vreselijk Engrish, dus het ziet er misschien in eerste instantie niet zo betrouwbaar uit, maar ik heb tot nu toe nooit problemen met ze gehad. Hun klantenservice is vriendelijk en behulpzaam, ook al kunnen ze je vragen dus alleen in gebroken Engers beantwoorden. xD
Hun prijzen zijn over het algemeen heel redelijk, maar de laatste tijd stijgen ze helaas wel. Zal er wel mee te maken hebben dat de koers van de yen zo hoog is. Ook de prijzen die ze vragen voor de officiële games zijn sinds een paar weken terug omhoog gegaan, maar ze zijn nog steeds goedkoper dan bij hun voornaamste concurrenten. Ik was er zelf gelukkig nog net op tijd bij om tegen de oude, voordeligere prijs m'n TH13-exemplaar te pre-orderen. ^^
Wat wel een nadeel is aan Paletweb, is dat het lastig is om gewoon rond te kijken op hun site als je niet op z'n minst een idee hebt van waar je naar op zoek bent. En het kan soms ook gebeuren dat iets dat als in-stock aangegeven staat op hun website eigenlijk al uitverkocht blijkt te zijn (maar dat vertellen ze je gelukkig wel altijd
voordat je betaalt, dus op zich is dat niet zo erg).
Oh, en nog een pluspuntje van Paletweb: als je kleinere bestellingen per airmail laat verzenden, kun je meestal ontkomen aan de vreselijk hoge inklaringskosten die je bij EMS-zendingen van buiten de EU wel betaalt. Daarnaast zijn hun airmailzendingen ook razendsnel: na een dag of 4 ligt het op je deurmat. Er is dus weinig reden om EMS te kiezen in plaats van airmail, behalve als je zo veel tegelijk bestelt dat het niet in een airmail-pakje past, of als het zo kostbaar is dat je het niet onverzekerd wilt versturen.
De meeste Japanse sites die doujin-spul verkopen richten zich alleen op de binnenlandse markt, maar er zijn wel een paar uitzonderingen. Een hele grote waar ik zelf goeie ervaringen (nouja, 1 goeie ervaring eigenlijk) mee heb is amiami, een zaak die gespecialiseerd is in figures maar ook een hoop andere dingen heeft. Je betaalt er meestal gewoon de Japanse winkelprijs, in yen dus, maar de verzendkosten kunnen best hoog uitvallen. Ze accepteren Paypal trouwens, en ze hebben een overzichtelijke website in correct Engels.
Verder kan ook Mandarake het proberen waard zijn. Ze verkopen zowel nieuwe als tweedehands doujin-artikelen, maar hun assortiment aan Touhou CD's en figures is voornamelijk tweedehands, dus wat ze hebben wisselt heel snel. Dat betekent in de eerste plaats dat je een beetje geluk moet hebben om iets te vinden wat je wilt hebben, en in de tweede plaats dat het assortiment op hun website, die dagelijks geupdate wordt aan de hand van wat er in hun winkels ligt, niet heel netjes geordend is. Het helpt vaak om als zoekterm maar gewoon om de beurt de namen van circles in te typen die je leuk vindt, en dan te kijken of er wat uit komt. Hun artikelen zijn op de Engelse site meestal in een mengsel van Engels en Japans getiteld, dus het kan verstandig zijn om namen van personages en circles ook in het Japans te proberen als Engels niet oplevert waar je naar zoekt.
Wat zo leuk is aan Mandarake, is dat je er met een een beetje goed zoeken echt koopjes kan vinden. Over de staat van hun tweedehands artikelen hoef je geen zorgen te maken: je kunt vaak wel zien dat het niet meer gloednieuw is, maar je kunt er van uitgaan dat wat ze verkopen gewoon intact en compleet is, en ze pakken het zo netjes voor je in dat je je in eerste instantie af zou kunnen vragen of ze je niet toch per ongeluk iets nieuws hebben gestuurd.
Waar je bij Mandarake alleen wel op moet letten, is dat ze verschillende winkels verspreid door Japan hebben, en als je artikelen van verschillende winkels bestelt (er staat altijd bij aangegeven in welke winkel het ligt) dan betaal je ook verschillende keren verzendkosten. En als je voor minder dan 5000 yen (zo'n 46 euro) koopt bij 1 winkel, dan komen er voor die winkel ook nog handling costs bovenop.
Oja, sommige officiële manga en een aantal figures zijn ook nog bij Yesasia te vinden. Yesasia is erg duur, maar de verzendkosten zijn helemaal gratis als je voor meer dan 40 dollar tegelijk bestelt.
Goed, deze post is een beetje langer geworden dan ik in gedachten had, maar ik hoop dat je er iets aan hebt. xD
Oh, en trouwens, het lot heeft bepaald dat ik over een paar weken in Japan kom, dus als je naar iets heel specifieks op zoek bent, zou ik ook nog kunnen proberen er naar te zoeken. Al ga ik naar zo'n uithoek van het land dat ik niet weet hoe groot m'n kans van slagen zou zijn. xD